İşçi Alacakları Davası

Yanında işçi çalıştıran her işverenin çalıştırdığı işçilere vermek zorunda olduğu haklar vardır. Bu haklar iş kanununda kapsamlı bir şekilde belirtilmiştir. Bunlardan bir kısmı aşağıda açıklanmıştır.

Her iş veren işçilerine eşit davranmak zorundadır. Yani işveren iş ilişkisi dâhilinde dil, din, ırk, mezhep, siyasi düşünce, memleket vb. ayrım yapmaz. Böyle bir durumun baş göstermesi halinde,  işçinin ispatlaması sonucunda iş veren işçiye 4 aya kadar olan ücretini tazminat olarak vermesi gerekir. İşçi alacakları davası için, Ankara Barosu Avukatı Emre Şengül tüm işçi ve işveren davalarına bakmaktadır.

İşe İade Davası

Bu konuyu detaylıca incelemek için tıklayınız.

Haklı Sebepten Ötürü İşten Ayrılma

İşçi kanun ile belirtilen hallerde işten ayrılabilir ve tazminat alabilir. İşçinin sağlığı, iş sözleşmesinde geçen işi yaparken bozuluyorsa, mevcut işi hayati tehlike arz ediyorsa, bulaşıcı hastalık riski taşıyorsa, ahlak temeline dayanan olumsuz durumlarda mevcutsa, işçi iş sözleşmesinde yazan ama gerçekle bağdaşmayan görevleri yerine getirmeye zorlanıyorsa, işçinin kendisinin veya ailesinin gururuna, haysiyetine zarar verecek sözler ve davranışlar meydana geliyorsa işçi haklı sebeple işten ayrılabilir. 

 Hakkımızda

Avukat Emre ŞENGÜL 16 Ekim 1989 tarihinde memur bir anne babanın ikinci çocuğu olarak Ankara’da dünyaya gelmiştir.İlk ve ortaöğrenimini Ankara Maltepe Devamı

Adres

Fidanlık Mahallesi Adakale Sokak 18/4 Çankaya/Ankara

İletişim Bilgilerimiz

  1. Telefon: +90 312 433 04 07
  2. Fax: +90 312 433 07 97
  3. Gsm: +90 507 402 38 37
  4. E-posta: bilgi@ishukukuavukati.net